test content
X
login

hasło


X

WPISZ ADRES E-MAIL
PODANY PRZY
ZAKŁADANIU KONTA
ZAREJESTRUJ
Twój Nick
Pod takim Nickiem będziesz widoczny dla innych

login
Może być taki sam jak Twój Nick
Login będzie Ci potrzebny do logowania
hasło

powtórz hasło
Akceptuję regulamin

Zapamiętaj swój login i hasło. U nas nie ma możliwości odzyskania straconego hasła


  Masz już konto?
ZALOGUJ SIĘ
Logowanie
Ustaw stronę jako startową KONKURSY NAJNOWSZE WPISY BLOG TYGODNIA
KATEGORIA
2018-12-11 21:24:58
BIEGI MIKOŁAJKOWE!!!
Cześć wszystkim! Na początku chciałbym przeprosić, że tak długo nie pisałem. Ale już wróćmy do tematu dzisiejszego wpisu. Są nimi biegi mikołajkowe, które odbyły się 6 grudnia w Uboczu. Biegało się na nich po ulicach tej właśnie miejscowości. Przez cały ten czas prowadził nami Mikołaj na rowerze. Podczas biegu były fragmenty, kiedy trzeba było wbiec pod górkę, ale i to nie stanęło mi na przeszkodzie. W swoim biegu z rocznikiem 2006 zająłem bardzo dobre, a nawet wyśmienite 1 miejsce! Nad drugą osobą, która przekroczyła linię mety miałem bardzo dużą przewagę! Biegłem na dosyć długim dystansie 1000 metrów. Byłem bardzo zadowolony! Suuuper!!! Moim kolegom i koleżankom z klubu, a także ze szkoły poszło podobnie, jak mi. Pozajmowali wysokie miejsca, w tym większość na podium! Chciałbym jeszcze dodać, że w tamtym roku na tych samych biegach, na tym samym dystansie zająłem dopiero 5 miejsce. Widać, że treningi przynoszą efekty!!! Dlatego pamiętajcie, że ciężką pracą i wytrwałością w dążeniu do celu można osiągnąć sukces i coraz lepsze miejsca!
W załączniku dodaje zdjęcie medalu i dyplomu.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-12-02 19:42:48
CIEKAWOSTKA LEKKOATLETYCZNA!!!
Cześć! Witajcie! Dzisiaj trochę ciekawostki, o dawnym mistrzu świata i twórczości globu w biegu na 200 metrów. Wraca do zdrowia po udarze mózgu. Na igrzyskach w Atlancie w 1996 roku przebiegł ten dystans w 19,32 s, a na szpitalnym korytarzu potrzebował... 15 minut.Johnson był rekordzistą globu w biegu na 200 m przez 12 lat. Jego wynik poprawił dopiero Jamajczyk Usain Bolt - najpierw na igrzyskach w Pekinie (19,30), a rok później w mistrzostwach świata w Berlinie (19,19).Byłem kiedyś najszybszym człowiekiem na świecie, ale nie zniechęcam się. Gdy wróciłem do pokoju, powiedziałem żonie, że wrócę do zdrowia szybciej niż ktokolwiek inny" - zapewnił Johnson w wypowiedzi dla dziennika "The Telegraph".Był to pierwszy wywiad słynnego lekkoatlety od udaru mózgu, jaki przeszedł 31 sierpnia podczas ćwiczeń fitness."Nie mam żadnej choroby serca, nie palę, trenuję, nie jem niezdrowego jedzenia. Dlaczego spotkało to właśnie mnie?" - dodał 51-letni Amerykanin, czterokrotny mistrz olimpijski i ośmiokrotny złoty medalista mistrzostw świata.
I to tyle o bardzo utytuowanym sprinterze, które powoli przezwycięża swoją chorobę!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-26 20:44:41
SPORTOWY DOWCIP!!!
Znany lekkoatleta przed ważnymi zawodami obłożnie się rozchorował.
- Jest fatalnie - mówi lekarz wyjmując mu spod pachy termometr - 39.5 stopnia.
- A jaki jest rekord świata?
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-26 20:38:06
UROZMAICONY TRENING!
Siemanko! Dzisiaj trochę o treningu. Odbył się on na sali. Na początku, jak zawsze zrobiliśmy rozgrzewkę ( myślę, że każdy wie jak ją się wykonuję ). Następnie robiliśmy ćwiczenia na płotkach. Po dwóch powtórzeniach każdego z nich wchodziliśmy na drabinkę, ale nie taką jaką używa się, aby wyżej wejść, tylko sportową. Potem braliśmy do rąk piłki lekarskie i rzucaliśmy nimi o ścianę w różnych pozycjach. I tak ciągle (10 razy). Później każdy wziął pałeczkę sportową do ćwiczeń i z nimi robiliśmy ćwiczenia na brzuch. Potem dołączyły do nich, już kolejny raz piłki lekarskie. Na sam koniec zagraliśmy sobie w gierkę, a mianowicie w koszykówkę.
Myślę, że każdy zapamięta sobie, że na treningu nie zawsze robi się to samo, ale czasami trzeba go wzbogacić o nowe ćwiczenia!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-19 20:38:57
ZAWODY LDK!
Witajcie! W dzisiejszym wpisie opowiem wam o zawodach LDK ( Lekkoatletyka Dla Każdego ). Było to zawody rangi dolnośląskiej. Brałem w nich udział w dość nietypowej jak dla mnie dyscyplinie, a dokładnie w trójboju. Trójbój składał się jak sama nazwa na to wskazuje z trzech konkurencji, a mianowicie z biegu na 60 metrów, rzutu piłką lekarską i biegu na 300 metrów. Zająłem na nich dobre, choć nieszczęśliwe dla sportowca 4 miejsce. Mogłem także osobno w konkurencjach zdobyć medal, ale też się nie udało. W 1 konkurencji zająłem 4 miejsce, w drugiej 5, a w trzeciej znowu 4. Moim kolegom i koleżankom z klubu także poszło wyśmienicie. Nawet jedna osoba dostała się do ogólnopolskiego cyklu tych zawodów.
Te zawody były dla nas bardzo udane!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-18 20:19:44
TYDIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ!!!
Cześć! W miejscowości, w której mieszkam z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się wspólne śpiewanie hymnu.
Uczniowie Szkoły Podstawowe i Gminne Gimnazjum Publiczne zgromadzili się przy dębie " Józef Piłsudzki ", aby go zaśpiewać. To wydarzenie odbyło się, a zarazem zaczęło o godzinie 11:11. Następnie wszyscy udaliśmy się do kościoła, aby pomodlić się za naszą ojczyznę. Po Mszy Świętej poszliśmy pod obelisk, czyli pomnik osób z mojego regionu, którzy walczyli o wolność, niepodłogłość Rzeczpospolitej Polskiej. Przedstawiciele gminy oraz szkół składali koło niego kwiaty i oddając walczącym pokłon. Wiązankę złożyli również kombatanci, czyli byli żołnierze, partyzanci lub uczestnicy ruchu oporu. Po tych uroczystościach wróciliśmy do szkoły, a następnie do domu, aby jeszcze wieczorem zgromadzić się na wieczorze pieśni patriotycznym. Myślę, że dla każdego uczestnika tych wydarzeń była to cenna lekcja historii!!!

Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-17 19:44:06
TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ!!!
Witajcie! Dzisiaj trochę o dumach sportu naszego narodu! Pierwsza myśl, która mi narzuca mi się do głowy jest lekkoatletyka. A tam oczywiście królowa biegów sprinterskich - Irena Szewińska!Należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich. Była to siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna medalistka mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali). Została odznaczona Orderem Orła Białego, czyli najstarszym i najwyższym odznaczeniem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej nadawanym za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej. Była to niezwykła sportsmenka!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-16 20:44:37
TYDIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ!!!
Cześć, w kolejnym wpisie na temat odzyskania przez Polskę niepodległości! Dzisiaj trochę o sportowcach. Na każdych międzynarodowych zawodach Polacy mają bluzy, koszulki w barwy narodowe i jest na nich godło.
A tak naprawdę co oznacza godło?
Jest to symbol danego kraju, tak jak u nas: Rzeczpospolitej Polskiej. Sportowcy godnie reprezentują nasz kraj. Starają się, aby zdobyć dla niej jak najwięcej medali. Niektórzy są nawet żołnierzami, czyli bronią naszej ojczyzny. Wyznaczają sobie cel i chcą go osiągnąć, żeby potem jak przyjadą na Polską ziemię poczuć się jak w domu, a także pozostać dumą naszego narodu. Dlatego, my też powinniśmy mieć jakieś cele w życiu i dążyć do ich wykonania! Zapamiętajmy, że symbole narodowe są bardzo ważne i nie można ich lekceważyć. Tymi symbolami są jak każdy na pewno wie:
- flaga,
-godło,
-hymn.
I tym akcentem kończę! Do zobaczenia!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-13 18:19:57
TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ!!!
Witajcie w kolejnej serii na moim blogu, a mianowicie będzie ona poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości! Dzisiaj będzie trochę poezji (wiersz). Napisałem go sam, więc myślę, że się wam spodoba!
Wspaniała jest nasza Ojczyzna,
taka piękna, kolorowa i żyzna.
Od południa do północy,
świeci blaskiem swej mocy.
Od wschodu do zachodu,
jest pełna polskiego narodu.
Wiele w swych dziejach wycierpiała,
wiele razy krwią była zalana.
Chociaż zaborcy ją atakowali,
to Polacy, nasi rodacy, się nie poddali.
W ważnych bitwach udział brali,
ale nigdy nie narzekali.
Bo w obronie Ojczyzny walczyli,
i do Boga o pomoc się modlili.
Wszyscy z dumą strzegli naszej granicy,
aby dotrzymać złożonej obietnicy.
Nieprzemyślane powstania przeprowadzali,
i za Ojczyznę umierali.
A gdy Józef Piłsudski - nasz generał,
na Kasztance do Warszawy wjechał.
To wszyscy ludzie się uradowali,
że nareszcie wolność uzyskali.
I on wtedy rozpoczął całkiem nowy rozdział w polskiej historii,
bo w II Rzeczypospolitej podjął się naczelnika roli.
My też codziennie nowe dzieje tworzymy,
i w szkole się pilnie historii uczymy.
W dodatku, w tym roku - 11 listopada,
świętujemy 100-lecie niepodległości przez Polskę odzyskania!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-11 19:22:22
11 listopada - 100 lecie odzyskania niepodległości!!!
Cześć! Dzisiaj jest wyjątkowe święto dla nas wszystkich, czyli Polaków. Dlatego w mojej miejscowości z tej okazji odbyła się wieczornica. Rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała do godziny 19.00. Ja też na niej występowałem. Mówiłem wiersz Czesława Miłosza ' Który skrzywdziłeś'. Moja klasa była za to wydarzenie odpowiedzialna. Na występ przyszło bardzo dużo osób. Każdy śpiewał pieśni patriotyczne i oglądał przedstawienie. Po występie śpiewaliśmy Hymn Państwowy. Myślę, że wszystkim się podobało!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-05 19:48:34
ROZGRZEWKA - ETAP VII
Witajcie w VII etapie!!! Na początku trochę wiersza, by niezabrakło nam powietrza.
Gdy brzydka pogoda jest na dworze,
każdy w domu rozciągać się może.
A więc wiecie już, jaki jest temat dzisiejszej części rozgrzewki, a mianowicie rozciąganie.
Aby zobrazować wam, jak powinno wyglądać takie rozciąganie, gdy mięśnie nie są jeszcze rozgrzane, przedstawię kilka ćwiczeń. Powinno charakteryzować się dynamicznymi ruchami, skłonami do palców, wymachem nóg, rąk, szybkim ruchem nadgarstków. Podczas takiego stretchingu nie ma miejsca na zatrzymanie się w jednej pozycji. Każde ćwiczenie odbywa się w ciągłym ruchu. Głównym celem jest zwiększenie elastyczności, wydajności mięśni oraz zwiększenie zakresu stawów tak, aby nie doznać kontuzji.
Mięsień rozciągnięty charakteryzuje się maksymalną siłą, a zaniedbywanie rozciągania po treningu naraża na przykurcze, a co za tym idzie ? ogólna siła mięśni nie jest optymalna.
A więc wszyscy, którzy to czytają,
niech pamiętają,
że przed treningiem siłowym rozciągać się mają!
Do zobaczenia w następnym etapie!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-04 18:58:25
ROZGRZEWKA - ETAP VI
Cześć w kolejnym etapie rozgrzewki! Dokładnie w VI! A ćwiczeniem w dzisiejszym wpisie są nożyce pionowe, które wykonuje się w biegu.
Przy tym ćwiczeniu ważne jest, by kręgosłup na całej długości był wyprostowany. Nogi podnosić na ok. 30 stopni od położenia podłoża, więc nie za wysoko. Poprawne wykonywanie tego ćwiczenia i systematyczne zwiększanie powtórzeń sprawi, że po miesiącu pojawią się pierwsze rezultaty. Jest to ćwiczenie na mięśnie brzucha.
Nożyce na pewno nie sprawią nikomu problemów!!!
Do zobaczenia w VII etapie! :)
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-03 16:21:28
LEKKOATLETYCZNY DOWCIP! #2
Są zawody lekkoatletyczne. Mistrz w pchnięciu kulą zwierza się swojemu trenerowi:
- Dzisiaj muszę pokazać klasę! Moja teściowa siedzi na widowni!
- Eee... - mówi trener. - Nie dorzucisz!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 2 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-11-03 16:08:42
ROZGRZEWKA - ETAP V
Witajcie w już V etapie! Przepraszam za dłuższą przerwę! Wracając do tematu dzisiejszego wpisu , a mianowicie są nimi podskoki z wysokim unoszeniem kolan. Zaczynajmy! :)
Podskoki poprawią efektywność Twojego kroku, czyli szybkie przebieranie nogami będzie lżejsze.
Na początku rozpędź się, aż osiągniesz około 75% prędkości maksymalnej. Wtedy wyskocz, unosząc w górę prawą rękę i lewe kolano. Po wylądowaniu wyskocz, tym razem unosząc lewą rękę i prawe kolano. Kontynuuj naprzemienne wyskoki przez około 50 metrów.
Myślę, że nie jest to trudne ćwiczenie!!! Za niedługo VI etap!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-25 20:44:07
ROZGRZEWKA - ETAP IV
Cześć! Dzisiaj, czas na na IV etap! Zapraszam na przeplatankę!!!
Tak na prawdę w tym ćwiczeniu nie tyle chodzi o krzyżowanie nóg co o skręty bioder! To ćwiczenie na talię :D i na koordynację. Nie jest trudne! Wystarczy kilka razy poćwiczyć aż nabierze się wprawy. Po prostu poruszając się w bok stawiamy kroki po skosie i do przodu. Kiedy np. lewa noga idzie do przodu prawa musi zostać w tyle. Chodzi o to żeby nogi stawiać na zmianę jednocześnie poruszajac się w bok i oczywiście trzeba pamietać o skrętach bioder!!!
I to tyle! Proste?!
Wkrótce V etap!
Dziękuję za Bloga Tygodnia!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-24 17:56:37
ROZGRZEWKA - ETAP III
Witajcie bardzo serdecznie!!! Czas na III etap!
Przejdźmy teraz do techniki z jaką powinniśmy wykonywać skipy. Na początku skip A (ćwiczenie z aktywnym unoszeniem kolan). O czym należy pamiętać?
- o ustawieniu tułowia, które powinno być pod niewielkim kątem przechylone do przodu,
- o pracy bioder: one w trakcie skipu nie mogą się cofać, muszą prowadzić ciało cały czas do przodu,
- o pracy ramion: palce w rękach powinny być rozwarte,
- szybkie zginanie kolan i dynamiczne ?grzebnięcie? stopy. Nasz kontakt z podłożem powinien być jak najszybszy,
- odpowiednie zadarcie stopy: palce naszych stóp powinny cały czas być skierowane ku górze.
Skip b wykonuje się podobnie jak skip a, tylko, że zginamy kolana do tyłu w kierunku pośladków.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-23 17:43:41
ROZGRZEWKA - ETAP II
Cześć! Czas na II etap!!!
Na początku po rozbieganiu ja wykonuję naprzemienne krążenia ramion w przód. Coś jak pływanie kraulem na stojąco, staram się jednak nie zginać rąk.
Potem robię wymachy ramion w tył. Trzymam ramiona poziomo, trzy razy wymach do tyłu rąk zgiętych w łokciach, za czwartym razem ręce prostuję.
Następnie wymachy ramion w tył w pozycji pionowej. Jedna ręka w górę, druga w dół, naprzemiennie.
I to na tyle w rozgrzaniu rąk!!!
III etap już jutro!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-22 20:15:26
ROZGRZEWKA - ETAP I
Cześć! Witajcie w nowej serii na moim blogu! Tematem tej serii jest prawidłowe wykonanie rozgrzewki. Ja na początku robię roztruchtanie, ok. 2 km. Dzisiaj zrobiłem to w górach, ponieważ mam taką możliwość. Mieszkam blisko Sudetów. Była piękna pogoda. Na Izerski Szczyt wjechałem kolejką, a potem już na górzę przebiegłem mniej - więcej 2 kilometry. Zachęcam wszystkich do wyjazdu w góry, bo można naprawdę zobaczyć piękne widoki i pobiegać po szlakach!!! Roztruchtanie, jak sama nazwa wskazuje, trzeba zrobić w truchcie, czyli nie za szybkim biegu. Najważniejsze, żeby robić to bez przerwy, bo wtedy przyniesie efekty!
II etap już wkrótce!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-21 14:43:07
LUBAŃSKIE BIEGOWISKO 2018
Siemanko! Wczoraj, czyli w sobotę dnia 20 października odbyły się zawody w Lubaniu, a dokładnie w miejscu zwanym "Kamienną Górą". Ja razem z młodszym rocznikem biegałem na 1000 metrów. To nie jest mój koronny dystans, ale i tak poszło mi wyśmienicie! Zająłem drugie miejsce!!! Wow! Fantastycznie, to moje kolejne podium! Biegaliśmy po szutrze, czyli drobnych kamyczkach. Trasa była świetnie przygotowana. Jestem bardzo zadowolony! Innym moim kolegom też poszło wspaniałe. Także zajęli miejsca na podium! W dodatku na zakończenie odbył się Bieg Niepodległości. Cała nasza drużyną w strojach klubowych także w nim wystartowała. To były bardzo udane zawody!!!
W załączniku dodaje zdjęcie nagród i podium.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-14 09:08:49
OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE - KRZYŻOWA
Cześć! Witajcie! Znowu blog z zawodów. Dnia 27.09.2018r. odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska pt. "Pojednanie w sporcie". Ja wraz z klubem jechaliśmy na nie aż 2.5 godziny. Było warto! Naprawdę fantastycznie nam poszło! Wszyscy pamiętajcie zawsze przed biegiem trzeba się rozgrzać!! Ja biegłem na 800 metrów i zająłem naprawdę dobre 15 miejsce. Jak na ok. 50 zawodników startujących w tym biegu to całkiem niezły wynik. Moim niektórym kolegom i koleżankom poszło trochę lepiej. Zajęli też miejsca na podium. Nawet 2 pierwsze stopnie podium. Panowała tam wspaniała atmosfera. Każda osoba startując miała zagwarantowaną koszulkę. Do naszego miejsca zamieszkania wróciliśmy bardzo zmęczeni i zadowoleni!!!
Ps: w załączniku dodaje zdjęcie koszulki i jeden z biegów właśnie z tej imprezy.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-14 08:44:24
CZY WIESZ, ŻE
Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) oraz Adam Kszczot (RKS Łódź) zostali zawodnikami roku w ogólnopolskim plebiscycie Laur Królowej Sportu. Laurem honorowym wyróżniono Irenę Szewińską. Laury Królowej Sportu przyznawane są od 10 lat, a inicjatorem plebiscytu jest wieloletni prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

"Jesteśmy drugą drużyną Europy, a mamy być pierwszą. Jesteśmy też świetną drużyną. To jest nasz wspólny sukces" - wskazał Kszczot odbierając nagrodę. Natomiast odbierający nagrodę w imieniu Święty-Ersetic trener Aleksander Matusiński przyznał, że do dziś nie wie, w jaki sposób namówił zawodniczkę do przebiegnięcia dwóch finałów mistrzostw Europy w Berlinie w półtorej godziny.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-10-06 17:04:31
PIERWSZE ZAWODY W SKOKU WZWYŻ!
Witajcie! 16 września 2018 roku w Jeleniej Górze odbyły się ,,40 Międzynarodowy wielomecz młodzików w lekkiej atletyce". Ja skakałem tam wzwyż. Jak na pierwsze zawody w tej konkurencji poszło mi świetnie. Zająłem bardzo dobre 3 miejsce!!! W dodatku pobiłem swój rekord życiowy, który teraz wynosi 1.40m. Jak na mój rocznik- 2006 - to naprawdę bardzo dobrze. Brałem też udział, ale poza konkursem, w rzucie oszczepem. Rzuciłem 25 metrów i zająłem 5 miejsce! To były dla mnie wspaniałe zawody!!!
Do wpisu dodaję zdjęcie medalu i dyplomu.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-09-25 20:40:55
SPORTOWY DOWCIP!
Spotyka się Ronaldo z Messim. Ronaldo mówi do Messiego:
-Widzimy się w finale ligi mistrzów.
A Messi na to :
- No ok, a gdzie oglądamy, u Ciebie czy u mnie?
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-09-25 20:25:43
MOJE DRUGIE HOBBY - PIŁKA NOŻNA
Witam po dłuższej przerwie!!! W tym roku na wakacjach oprócz treningów lekkoatletycznych, zacząłem również trenować piłkę nożną. Gram w miejscowym klubie piłkarskim, jako młodzik. Jesteśmy jedną z ośmiu drużyn w strefie okręgowej. W polu jest 7 piłkarzy + bramkarz. Będziemy grali dwie rundy ( jesienną i wiosenną). Ja najczęściej gram na pozycji napastnika. Strzeliłem narazie 4 bramki na 3 mecze. Jest to dobry prognostyk na cały sezon. Ale i tak najwięcej skupiam się na lekkoatletyce, dlatego będzie o niej najwięcej wpisów!
DOZOBACZENIA!!!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-08-01 14:09:25
MECZ EKSTRAKLASY
Witam po dłuższej wakacyjnej przerwie! W sobotę byłem na meczu Zagłębia Lubin vs Zagłębie Sosnowiec. Na stadionie było ponad 5000 osób. Na stadionie w Lubinie panowała wspaniała atmosfera. Kibice obu drużyn bardzo głośno dompigowali zawodnikom ulubionego klubu. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Zagłębie Lubin. Ja jako, że pochodzę z Dolnego Śląska kibicowałem drużynie z Lubina. Mam cały jego strój. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Ale w drugiej połowie zaczęły się emocje! Najpierw bramkę zdobyła drużyna gospodarzy ( rzut karny) , a kilka minut po tym drużyna gości. O wyniku meczu zdecydował Jakub Mares. Dużo się działo na tym meczu!!!
Do wpisu dodaję zdjęcie stadionu Zagłębia Lubin.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-06-21 08:34:44
DRUGA PASJA-PIŁKA NOŻNA
Cześć! Na początku chciałbym podziękować za wyróżnienie i przejście do drugiego etapu! A teraz przejdźmy do tematu mojego bloga. Moją drugą pasją jest piłka nożna. Teraz oglądam mistrzostwa świata, które rozpoczęły się 14 lipca bieżącego roku. Polska jest jedną z drużyn uczestniczącą w tym bardzo ważnym turnieju. Narazie idzie jej trochę słabo bo przegrała pierwszy mecz z Senegalem - 0:1. Na wakacjach będę komentował wszystkie mecze Polaków, oraz inne ważne mecze. Dozobaczenia!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-06-03 20:53:06
Zawody strefy okręgowej w Zgorzelcu.
25 czerwca w piątek odbyły się zawody strefy okręgowej. Na stadionie lekkoatletycznym w Zgorzelcu panowała wspaniała atmosfera. Na miejscu byliśmy już o godzinie 9.00, a moja konkurencja rozpoczynała się dopiero o 12.30. Ja biegłem na 1000 metrów. Tym razem nie udało się zająć miejsca na podium. Byłem w drugiej dziesiątce. Ale poprawiłem swój rekord życiowy!
I tak byłem bardzo zadowolony. Bardzo fajnie, że mogłem wystartować w strefie jeleniegórskiej- okręgowej.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-05-18 14:27:51
POWIATOWE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LA
Cześć! Dzisiaj w dzień sprzyjający bieganiu odbyły się zawody lekkoatletyczne. Rozpoczęły się one o godzinie 10:00 w Pisarzowicach. Było dużo konkurencji, m.in. skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, bieg na 60 m., bieg na 300 m. i bieg na 1000 metrów. Ja wraz ze swoją szkołą również na nie przyjechaliśmy. Ja wystartowałem w konkurencji - bieg na 1000 metrów. Było to pięć okrążeń wokół stadionu lekkoatletycznego. Udało mi się zająć 3 miejsce! To super wynik! Pobiłem swój rekord życiowy, teraz wynosi 3 min, 36 sekund! Za tydzień w piątek jadę na zawody strefy okręgowej w Zgorzelcu, które także opiszę.
Do piątku! Cześć!
Do mojego bloga załączę również medal i dyplom za 3 miejsce
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-05-17 15:16:48
Lekkoatletyczne święto w Białymstoku
Tyczkarz Piotr Lisek, kulomioci Michał Haratyk i Paulina Guba, skoczek wzwyż Sylwester Bednarek ? to tylko niektóre gwiazdy, które w niedzielę będą rywalizować na Rynku Kościuszki w Białymstoku. W nietypowej konkurencji wystąpi dyskobol Piotr Małachowski, który będzie? pchać kulą. Sportowe emocje mają zacząć się od 13, ale organizatorzy już dwie godziny wcześniej zapraszają do zabawy. Zajęcia z dziećmi poprowadzą medaliści igrzysk Tomasz Majewski i Małachowski. Można będzie też z bliska obserwować rozgrzewki krajowych i zagranicznych zawodników, a także z nimi porozmawiać. Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się po raz pierwszy.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-05-08 16:23:37
CIEKAWOSTKA O MITINGU PIOTRA LISKA
To, w jaki sposób zrobić dobrą formę sportową Piotr Lisek wie i udowodnił to w ostatnich lekkoatletycznych sezonach. Tym razem podjął się też nowego wyzwania i został organizatorem mityngu w podpoznańskich Dusznikach. 18 maja chce zrobić tyczkarskie show.

Do wsi Duszniki pod Poznaniem zjedzie cała polska czołówka oraz pięciu zagranicznych zawodników

,,Nie chcę, by tych osób było zbyt dużo, bo wtedy będziemy sztucznie przedłużać. Zawsze chciałem zrobić swój mityng, wydawało mi się to fajne, a poza tym to ukłon w stronę mojej miejscowości, w której spotykałem się od początku z dużą życzliwością. Zresztą gmina Duszniki i Bank Spółdzielczy mają też swój duży wkład w to wydarzenie'- powiedział Lisek. Czwarty zawodnik ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro zaprosił także tyczkarzy będących już na emeryturze.
To kolejna atrakcja dla kibiców, którzy będą mogli z nimi porozmawiać, zebrać autografy.

Mityng ma odbyć się na stadionie żużlowym. A to oznacza, że wszystko musimy przywieźć - od rozbiegu po nagłośnienie. Ale jestem zdania, że z lekkoatletyką trzeba wychodzić do ludzi i jestem zwolennikiem takich zawodów. W ten sposób pokazujemy kibicom, ile można czerpać radości i jak się bawić na takich imprezach. Wielu znajomych, których po raz pierwszy zabrałem na takie wydarzenie, chcieli więcej i więcej!- przyznał dwukrotny brązowy medalista HMŚ.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-04-29 06:51:49
Zawody lekkoatletyczne w Zgorzelcu
Dzisiaj w piękną słoneczną pogodę odbyły się na stadionie miejskim (bardzo ładnym) w Zgorzelcu zawody. Moja konkurencja, czyli rzut piłeczką palantantową, zaczęła się o godzinie 13.30. Wystartowało w niej 10 zawodników. Mi poszło wyśmienicie! Rzuciłem 43,5 metra - najdalej ze wszystkich i zająłem 1 miejsce! Extra! Moim kolegom i koleżankom z drużyny, też poszło bardzo dobrze, bo byli w pierwszej dziesiątce, ale biegali i rzucali że starszymi rocznikami. Ten dzień minął nam super. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni, nie tylko z wyników, ale też z powodu dobrej atmosfery na stadionie.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-04-22 20:31:47
Bardzo udane zawody we Wleniu.
Witajcie! Dzisiaj razem z moim z klubem pojechaliśmy do Wlenia na zawody. Odbyły się z powodu XXVII Memoriału Ulicznego im. Michała Fludra. Wyjechaliśmy o godz. 8:00. Biegi rozpoczęło przemówienie Pana Burmistrza i pokaz tańca przez młodzież z tamtejszej szkoły. Było tam wiele atrakcji, np. sklepiki z zabawkami, lub duża dmuchana zjeżdżalnia. Na początku, przed rozpoczęciem zrobiliśmy rozgrzewkę. Zawody zaczął bieg najmłodszej grupy wiekowej, czyli rocznika 2011. Ja wystartowałem ok. godz. 10:10. Zająłem 3 miejsce! To super wynik! Bardzo się cieszyłem! Moim kolegom i koleżankom też poszło bardzo dobrze. Zajęli kolejno 10, 6, 4, 3, 2 i 1 miejsce. Do domu wszyscy wrócili bardzo zadoweleni ze swojego wyniku.
PS: Dostałem brązowy medal i dyplom!
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-05-06 20:37:56

Autor: Poetka10

Brawo! :)
Zaloguj się aby komentować.
2018-04-16 18:00:13
Ciekawostka
W Łodzi w 2022 roku odbędą się Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie, w których może rywalizować ponad 5 tysięcy młodych sportowców. Wyboru organizatora zawodów dokonano w piątek w Madrycie podczas zgromadzenia ogólnego Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA).Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie (European Universities Games - EUSA Games) to organizowana co dwa lata w różnych miastach największa impreza sportu akademickiego na Starym Kontynencie. O medale w najpopularniejszych dyscyplinach walczy kilka tysięcy żaków z kilkuset uczelni i kilkudziesięciu krajów. W tym roku zawody odbędą się w portugalskiej Coimbrze, za dwa lata ich gospodarzem będzie stolica Serbii Belgrad. W piątek organizację imprezy w 2022 roku uzyskała zaś Łódź, o czym poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-04-16 17:56:22
Dzisiejszy trening na sali gimnastycznej
Cześć! Dzisiejszy trening odbył się na sali, ponieważ na dworze padał deszcz. Trwał 1,5 godziny. Dużo dzisiaj trenowaliśmy. Na początku była rozgrzewka. Potem robiliśmy ćwiczenia na płotkach. Przeplatane były ćwiczeniami rozciągającymi w biegu. Następnie odbijaliśmy na leżąco piłkę lekarską (2kg) od ściany. Już po tych ćwiczeniach wszyscy byli bardzo zmęczeni! Ale to nie koniec! Trener kazał nam wziąć gumowe piłki i porozciągać się przez 15 minut. Na koniec, dla rozluźnienia pograliśmy sobie w piłkę nożną. Strzeliłem 3 bramki, czyli hattricka! Super! Moja drużyna wygrała! Do domu wróciłem bardzo zmęczony i od razu poszedłem się położyć.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-04-08 09:30:30
Ciekawostką
Czy wiesz, że?
Usain Bolt trenował niedawno z piłkarską drużyną Borussii Dortmund. Zajęcia obserwowało 1400 widzów. 10 czerwca Jamajczyk na stadionie Old Trafford w Manchesterze poprowadzi jedenastkę "Soccer Aid World XII" w meczu charytatywnym. Kapitanem zespołu rywali, w którym zagrają byli piłkarze i ludzi show-biznesu będzie angielski piosenkarz i autor tekstów Robbie Williams
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 2 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-04-08 09:20:15
Dzisiejszy trening na otwartym stadionie.
Część! Przepraszam, że długo nie pisałem, ale miałem przerwę w treningach. Dzisiaj na początku była jak zwykle rozgrzewka. Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia na płotkach. Potem ja pchałem kulą. Mój rekord wynosi 6 metrów. Jak na mój wiek to całkiem nieźle. Po kuli wszyscy rzucaliśmy oszczepem. Kilka razy rzuciłem najdalej, bo ponad 20 metrów. Na koniec w truchcie biegliśmy 10 minut.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-26 18:41:53
Dzisiejszy, bardzo wyczerpujący trening
Cześć! Dzisiaj na treningu, który odbył się na dworze, jak zwykle zaczęliśmy od rozgrzewki. Rozgrzewka to 5 minut truchtu, ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia koordynacyjne w biegu. Najpierw okrążaliśmy boisko do piłki ręcznej wykonując przy tym różne ćwiczenia. Potem robiliśmy sprawności i przebieżki. Na koniec wykonaliśmy 6 razy 60 metrów szybkiego biegu. Po treningu byliśmy wszyscy bardzo zmęczeni, ale też zadowoleni.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-19 16:09:14
TRENING I MARZENIA
Cześć! Trenuję lekkoatletykę od niedawna, bo od 2017 roku. Treningi mam kilka razy
w tygodniu. Moi koledzy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski. Moim marzeniem jest stanąć na podium na właśnie takich mistrzostwach. W moim blogu opiszę moje treningi i zawody, a także inne wydarzenia związane z lekkoatletyką.
Kategoria: Sport

Ten wpis polubiło 2 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
BartolomeoBlogi tego użytkownika:

Ja i lekkoatletyka

Ostatni wpis: 2018-12-11
BIEGI MIKOŁAJKOWE!!!
Cześć wszystkim! Na początku chciałbym przeprosić, że tak długo nie pisałem. Ale już wróćmy do tematu dzisiejszego wpisu. Są nimi biegi mikołajkowe, które odbyły się 6 grudnia w...
ZAMKNIJ X