test content
X
login

hasło


X

WPISZ ADRES E-MAIL
PODANY PRZY
ZAKŁADANIU KONTA
ZAREJESTRUJ
Twój Nick
Pod takim Nickiem będziesz widoczny dla innych

login
Może być taki sam jak Twój Nick
Login będzie Ci potrzebny do logowania
hasło

powtórz hasło
Akceptuję regulamin

Zapamiętaj swój login i hasło. U nas nie ma możliwości odzyskania straconego hasła


  Masz już konto?
ZALOGUJ SIĘ
Logowanie
Ustaw stronę jako startową KONKURSY NAJNOWSZE WPISY BLOG TYGODNIA
KATEGORIA
2018-04-18 18:54:27
Świnka Morska
Hej w dzisiejszym wpisie opowiem wam ciekawostki o świnkach morskich zapraszam i miłego czytania.

1.nie pływają i z reguły niezbyt lubią wodę
2.mogą spać z otwartymi oczami
3.są najbardziej aktywne w ciągu dnia, ale lubią też wtedy ucinać sobie krótkie drzemki
4.jedzą głównie siano i zioła
5.w naturze żyją w stadach złożonych z jednego samca i do kilkunastu samic
6.mają zęby, które bez przerwy rosną ? ścierają je jedząc suchy pokarm i siano
7.mają po 3 palce u przednich łapek, po 4 u tylnych,
8.mają futerko składające się z 5 różnych typów włosów,
9.już w wieku 3 godzin potrafią biegać,
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-27 10:21:08
Sznaucer miniaturowy
W tym wpisie opowiem wam o Sznaucerach jest to rasa psa moim zdaniem jest to ciekawa rasa psa.Pochodzenie rasy.Sznaucer miniaturowy wywodzi się od małych psów o szorstkim owłosieniu, których używano do stróżowania przy gospodarstwach wiejskich na południu Niemiec i w Szwajcarii już w XIX wieku. Wówczas pies ten nazywany był szorstkowłosym pinczerem karłowatym. Ten typ psa odznaczał się dużą czujnością i skutecznością w tępieniu gryzoni. W XIX wieku sznaucery miniaturowe i affenpinczery były traktowane jako jedna rasa. Jednak affenpinczer posiada cechy psa karłowatego, których sznaucer miniaturowy nie powinien mieć. Do rozdzielenia tych dwóch ras przyczynił się kynolog Josef Berta w 1899, i od tego momentu na wystawach oceniano dwie odrębne klasy: miniaturowego pinczera szorstkowłosego oraz pinczera małpiego.Charakter rasy.Sznaucer miniaturowy ma temperament i zachowanie małego psa, charakterem natomiast jest zbliżony do sznaucera średniego. Psy tej rasy są wierne i mocno przywiązane do swojego właściciela. Główne cechy sznaucera miniaturowego to inteligencja, pewność siebie, wytrwałość i czujność. Jest psem do towarzystwa, nadaje się również na psa stróżującego. Dobrze znosi warunki miejskie.
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-23 19:40:53
Koszatniczki
Hej dzisiaj opowiem wam o moich Koszatniczkach są to małe gryzonie są śliczne,puszyste a ich ogon jest jak pędzel.Koszatniczka to gryzoń, który na pierwszy rzut oka może wyglądać jak mysz. Przy bliższym poznaniu jednak widać, że jest zdecydowanie milsza i ładniejsza. Koszatniczka jest zdecydowanie bardziej spokrewniona na przykład ze świnkami morskimi czy szynszylami. Jej maksymalna długość ciała to 15 cm. Długość życia w niewoli wynosi od 5 do 9 lat. Dorosła koszatniczka może ważyć od 170 do 300 g. Jej futerko ma kolor brązowy nieco przechodzący w odcienie szarości. Z kolei futerko na brzuszku ma kremowo-brązowe. Ogon ma długość od 9 do 13 cm. Nie jest droga w utrzymaniu. Cena koszatniczki także nie jest wygórowana ? w zależności od sklepu zoologicznego.Odżywianie koszatniczki
Karma przeznaczona dla koszatniczek to suchy pokarm, który powstaje na mocy połączenia karmy dla szynszyli i świnek morskich. Ich dieta powinna być uboga w cukry, węglowodany i tłuszcze. Warto wspomnieć, że pusta miska w klatce koszatniczek wcale nie musi oznaczać, że wszystko już zostało zjedzone. Koszatniczki mają to do siebie, że chętnie zakopują jedzenie pod ściółką. Codzienny jadłospis koszatniczki może uwzględniać owies, kukurydzę, ziarno słonecznika, raz na jakiś czas pestki z dyni, marchewkę, pietruszkę, różne orzeszki i wiele innych przysmaków. Należy tylko pamiętać, aby przed podaniem konkretnego warzywa, dokładnie je umyć, szczególnie kiedy są kupowane. Mogą być pryskane, a to zagrozi życiu zwierzaka. Najlepsze byłyby z własnego ogrodu, ale to nie jest warunek konieczny. Dobrze skomponowany jadłospis przyczyni się do dobrego samopoczucia zwierzaka i jego atrakcyjnego wyglądu.Jak hodować koszatniczkę
Chcąc rozpocząć hodowlę koszatniczki, należy w pierwszej kolejności stworzyć jej odpowiednie warunki do zamieszkania. W tym przypadku odpowiednia będzie piętrowa klatka. Dzięki temu zwierzątko będzie mogło wspinać się i skakać. Będzie czuło się przede wszystkim swobodnie. Dno klatki powinno być wyłożone trocinami, które można kupić w sklepie zoologicznym. Klatkę należy czyścić zależnie od potrzeb, ale z reguły średnio raz w tygodniu. Koszatniczki kochają kąpiele w piasku. Taki też można kupić w sklepie. Trzeba tylko zaznaczyć do jakiego celu zostanie przeznaczony. Odpowiednia temperatura powietrza dla koszatniczek to 20 stopni Celsjusza. Nie przepadają za zbyt wysoką temperaturą. Koszatniczki muszą mieć w klatce wodę, ale nie powinno się podawać jej w miseczce, a bardzie w stosownym poidełku.

Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 3 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-03-25 16:16:35

Autor: EMI I CHOMIKI

Bardzo fajny opis !!!
Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 19:02:32
Są dwa rodzaje jagdterierów
Drugi rodzaj jagdteriera szorstko włosy i długo włosy
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 18:58:25
Są twa rodzaje jagdterierów
Pierwszy rodzaj jagdteriera krótka włosy i gładko włosy
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 18:55:13
Jagdterier
Cześć dzisiaj było dosyć dużo wpisów ale do rzeczy dzisiaj przedstawię wam ciekawostki lub opowiem wam trochę o moich ukochanych psiakach jest to rasa ja z tytułu wynika to jagdteriery to bardzo uparte psiaki i bardzo zawziente jak coś chcą to muszą to mieć ale można je tego odóuczuć. . charakte .rPolowanie jest żywiołem jagdterriera. Jego gotowość do pogoni za kotami może być kłopotliwa, bywa także agresywny wobec pobratymców ? dlatego raczej nie poleca się go jako psa do towarzystwa.Umiejętności.Jagdterrier bywa określany jako ?maszyna do polowania?. Można z nim polować na lisy, dziki, borsuki, ptactwo i zwierzynę płową. Zgodnie z oczekiwaniami europejskich myśliwych jest wszechstronny (na Wyspach Brytyjskich preferuje się specjalizację ras). Sprawdza się w roli norowca, dzikarza, tropowca, dobrze aportuje..Szkolenie i wychowanie.Jagdterrier doskonale stróżuje. Nie brata się z się z obcymi, nawet w rodzinie najchętniej słucha jednej osoby. Wymaga zdecydowanego prowadzenia, ale kiedy już się go ułoży, jest posłuszny i nie sprawia większych kłopotów.
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 0 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 14:37:41
Maine Coon
Dzisiaj będzie dużo wpisów ;) Ale do rzeczy Maine Coon ma ?psi charakter?. Nie przywiązuje się do miejsca, ale do człowieka. Historia tej rasy nie jest dokładnie znana, wiadomo jedynie, że rasa ta powstała bez ingerencji człowieka. O jej pochodzeniu krąży wiele mitów. Długo sądzono nawet, że Maine Coon jest wynikiem skrzyżowania domowego kota z szopem-praczem; teoria ta została jednak szybko obalona przez genetyków. Maine Coon jest inteligentny, można nauczyć go wielu sztuczek, potrafi też z uporem domagać się ulubionej zabawy. Lubi być w centrum zainteresowania, wizyty gości są dla niego doskonałą okazję do otrzymania dodatkowej porcji pieszczot.
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 14:26:07
Żbik Europejski
Przygotowałyśmy informacje o żbiku.Portret żbika dla kogoś, kto nie ma pojęcia o tym zwierzęciu, jest niemal identyczny z portretem kota domowego, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Dopiero gdy zaczniemy się baczniej przyglądać zwierzęciu dostrzeżemy pewne różnice. Raz zobaczone zostają na całe życie i później trudno będzie pomylić żbika z jakimkolwiek innym kotem. Zatem zaczynamy. Najpierw podobieństwa. Waga: samice przeciętnie 3,5 kg, natomiast samce ok. 5 kg ? u kota domowego rasy europejskiej te relacje mają się tak samo. Długość ciała ? 40 do 90 cm wraz z ogonem ? kot domowy podobnie. Ciąża ok. 63 dni, a wielkość miotu 1 ? 7 młodych.
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 14:18:42
Samojed zdjęcie
Prosiliście nas o zdjęcie Samojeda więc je dodajemy ;)
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 2 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-03-29 08:53:40

Autor: Kasia

śliczny :))
Data: 2018-03-30 09:42:54

Autor: anka190

cudny :) przepiękny :)
Zaloguj się aby komentować.
2018-03-22 14:15:31
Zając
Z okazji Wielkanocy powiemy wam ciekawostki o zającach. Gatunek który opiszemy to zając szarak. Zając szarak występuje niemal w całej Europie, z wyjątkiem północnych części Skandynawii oraz byłego Związku Radzieckiego. W Polsce spotkać go można na terenie całego kraju z wyjątkiem najwyższych partii Tatr. Występuje głównie w środowisku rolniczym, znacznie rzadziej na terenach leśnych. Jest zwierzęciem bardzo żywotnym, jego okres rozrodczy trwa przez znaczną część roku ? od drugiej połowy marca (pierwszy miot) do sierpnia. Samica wydaje 3-4 razy w roku po 2-5 młodych w miocie. Małe zajączki (w przeciwieństwie podobnych im wyglądem królików) rodzą się pokryte sierścią i mają po urodzeniu otwarte oczy. W przeciwieństwie do królików, szarak nie ryje nor, ale zajmuje zagłębienia w terenie.
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-17 11:16:02
Szczur domowy
Według wielu szczur domowy to straszne zwierzątko ale wcale tak nie jest. Szczur jest miłym zwierzątkiem które potrzebuje miłości i zainteresowania, są wrażliwe. Są też znacznie delikatniejsze od ich dzikich kuzynów. Mają mało potrzeb ale są podatne na choroby, trzeba stosować karmę specjalnego przeznaczenia dla tych zwierząt można podawać im też owoce bo to naturalny składnik ;)
Długość życia- 2 do 3 lat
Cena- 5 do 20zł
Utrzymanie miesięczne- 5 do 30zł
A i najważniejsze jeżeli decydujesz sie na kupno szczurka kupuj DWA ponieważ jeden będzie smutny i samotny :)
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 3 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-03-27 10:25:04

Autor: julcia1228

Potrzebuje miłości! przeciesz to zwierze bardzo płochliwe i nie dało by się go przytulać i rozpieszczać
Zaloguj się aby komentować.
2018-03-16 21:56:40
Samojed
Dlaczego samojedy wyglądają jakby były uśmiechnięte?
Ponieważ mają skośne oczy w kształcie migdałów i uniesionych koncikach warg. A dlaczego warto mieć samojedy?
Ponieważ to silny zwierzak, zwinny i bardzo wytrzymały. Nie wymaga tak intensywnego treningu jak inne psy zaprzęgowe, ale trzeba mu zapewnić dawkę ruchu. Może brać udział w wyścigach wyścigach zaprzengów na trójkołowych wózkach lub saniach.
Szkolenie-średnie
Pielęgnacja-średnia
Relacje z dziećmi-duże
Wielkość - 53-57
Długość życia-9-11lat
Cena-2000-6000
Koszty utrzymania-150zł mies
Kraj pochodzenia-Rosja
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 2 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-03-17 09:44:37

Autor: Kasia

możesz dodać zdjęcie samojeda? Bo jest w ogóle taka rasa?
Data: 2018-03-17 10:04:45

Autor: Wiktoria1207

Kasia jest taka rasa DeeJayPallaside go ma
Data: 2018-03-17 10:50:00

Autor: KoreWiwu

Dodam zdjęcie ponieważ wiktoria nie może ale nie zobacze czy jest bo na telefonie sie nie wyświetla ;)
Data: 2018-03-17 16:22:40

Autor: Wika i Hubert

;)
Zaloguj się aby komentować.
2018-03-16 07:55:54
Moje zwierzątka
Na wstępie zapomniałam napisać że mam zwierzątka. Ja (Klaudia) mam chomiczka karmelka (dżungarski) i gekona andrzeja (orzęsiony). Wiktoria ma dużo zwierząt takich jak 2 papugi (Nimfy), koszatniczki też 2 i 2 pieski Lilo i Stich (Jagdterrier) tak że można uznać że prawdziwy zwierzyniec ;)
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 2 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
2018-03-15 20:17:39
mops
Wiecie czemu warto mieć mopsa?.Ponieważ choć ma smutny wyraz mordki,to psiak o wesołym usposobieniu ,a przy tym dość spokojny.W mieszkaniu zajmuje niewiele miejsca ,ważniejsze dla niego jest to aby spędzić czas z właścicielem.Bardzo się przywiązuje do właściciela.
Wielkość mopsa -30-36 cm
Długość życia-12-16 lat
Cena-1500-2500 zł
Koszt utrzymania-60-80 zł mies.
Kraj pochodzenia-Chiny
Szkolenie-łatwe
Pielęgnacja-rzadko
Relacje z dziećmi-bardzo dobra
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-03-15 21:38:47

Autor: Wiktoria1207

Dzięki za te informacje :)
Zaloguj się aby komentować.
2018-03-15 14:39:20
Labradory
Czy wiedzieliście że labradory mają silniejszą szczękę od rottweilera? Używają tej siły tylko w obronie siebie oraz swojego właściciela. Są to świetne psy, ale trzeba uważać z dziećmi ponieważ tutaj nigdy nie wiadomo, zależy to od tego czy dzieci są szalone, rozbiegane i nieodpowiedzialne ;) to chyba na tyle bo nie mam narazie więcej ciekawostek :D
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 1 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Data: 2018-03-15 14:40:44

Autor: ModowaWiktoria

super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Data: 2018-03-16 17:01:30

Autor: BFF

Hej
Zaloguj się aby komentować.
2018-03-15 14:26:46
Wprowadzenie
Cześć tego bloga będziemy prowadziły ja i moja przyjaciółka Wiktoria. Ja nazywam się Klaudia, ten blog będzie prowadzony na zmianę zależy kto będzie mógł. Motywem przewodnim tak jak w tytule są zwierzęta, więc po tym wprowadzeniu będziemy opowiadać wam o naszych przeżyciach i ciekawostkach. W tym blogu będziemy poruszać różne tematy oczywiście o zwierzętach. Wszelkie pytania można napisać a my postaramy się na nie odpowiedzieć :) Dziękujemy za to że wszedłeś/weszłaś na naszego bloga i mam nadzieje że zostaniesz z nami na długo :D
Kategoria: Przyroda

Ten wpis polubiło 3 użytkowników

Zaloguj się aby lajkować.

Komentarze:

Zaloguj się aby komentować.
KoreWiwuBlogi tego użytkownika:

Zwierzęce marzenie

Ostatni wpis: 2018-04-18
Świnka Morska
Hej w dzisiejszym wpisie opowiem wam ciekawostki o świnkach morskich zapraszam i miłego czytania. 1.nie pływają i z reguły niezbyt lubią wodę 2.mogą spać z otwartymi oczami 3.są...
ZAMKNIJ X